İkinci El Saat Seçimi Nasıl Olmalıdır, Kuvars Saat mi, Mekanik mi?

İkinci el saatler, bir tutku halini alıyor her geçen gün. Bunun en büyük nedeni, bazı saat modellerinin sıfırının bulunamamasıdır. Bu da ikinci el saat piyasasının daha hızlı ve hareketli olmasını etkiliyor. Ancak ikinci el saat seçiminde bulunurken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Kuvars saat mi mekanik mi saat mi,

seçim yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek gerekir.

İkinci El Saat Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Saat, bir ihtiyaçtan ziyade bir tutku olarak kullanılan aksesuar olarak nitelendirilir. Bu yüzden seçim yaparken imajınıza uygun bir model tercih etmeniz gerekir. Saat dolandırıcılarına karşı uyanık olmanız ve saati almadan önce detaylı bir şekilde incelemeniz elbette daha güvenilir saat almanıza yardımcı olacaktır.

İkinci el saat satan yerler, ikinci el eşya mağazaları ya da bireysel satıcılar olabilir. Her iki tarafta da dikkatli davranılması gerekir. Replika saatler sadece sıfır piyasasında olmadığı için ikinci el saat alırken eğer saatten anlamıyorsanız mutlaka anlayan birine ya da saatte tecrübeli olan bir saatçiden yardım almalısınız.

Saat Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Saat Seçimi Nasıl Olmalıdır?
İster sıfır saat isterseniz ikinci el saat alın ama saat seçerken en çok dikkat etmeniz gereken detay, saatin stilinize uygun olup olmadığıdır. Mesela klasik giyinmeyi seven birinin spor tarzı saat almasına gerek yoktur ya da tam tersine spor seven birinin klasik saat alması yersizdir. Bir de saati kullanacağınız ortam da önemlidir. Daha çok iş hayatında yer alıyorsanız klasik saat modelleri sizin için daha iyi bir seçim olacaktır. İkinci el klasik saat modelleri oldukça fazla olduğu için kesinlikle bunu değerlendirmelisiniz.

Kruvars Saat mi Mekanik Saat mi?

Kruvars Saat mi Mekanik Saat mi?
Zamanı en iyi şekilde tutmanın en güzel yolu saat kullanmaktır. Saatler de kendi arasında kruvars (quartz) ve mekanik olmak üzere ikiye ayrılırlar. Kruvars saatler, kuvars kristali tarafından düzenlenen elektronik bir osilatör kullanan saattir. Hassas bir frekansa sahip olmasından dolayı mekanik

saatlere göre daha doğru ölçüm yapmaktadır. Ancak mekanik saatler de özellikle günümüz şartlarına göre son derece doğru ölçüm yapabilen saatlerdir.

Hangisini Seçmeliyim?

İlginizi Çekebilecek Konular:  İkinci El Saat Alanlar

İkinci el saat alırken ya da sıfır saat alırken aslında günümüz şartlarına göre daha çok zevkinize göre saat tercihinde bulunmanız gerekir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yaşam alanlarınız belirleyici bir etkendir. Sürekli olarak toplantılarda yer alıyorsanız kesinlikle tercihinizi kruvars saat de olsa mekanik saat de olsa klasik modellerden yana yapmanız gerekir. Ancak relaks bir hayata sahip iseniz ve

özgünlüğü seviyorsanız spor saat modelleri de sizin için ideal bir seçim olabilir.

Mekana Göre Saat Seçimi

Mekana Göre Saat Seçimi
Saat kullanma tutkusu özellikle bazı kişilerde çok daha fazla vardır. Bu kişilerin birden fazla saati olur. Mesela mekana göre saat kullanımı bu tip kişilerde daha fazla ön plana çıkabiliyor. İkinci el saat satan yerler genel olarak çok farklı modellere sahip saatler sunarlar.

Bu da satın almak isteyen biri için farklı seçeneklerin bir araya gelmesini etkiler. Yani mekana göre saat seçimi yapabilirsiniz. Ya da giydiğiniz kıyafet de belirleyici bir unsur olarak değerlendirilebilir.

İlginizi Çekebilecek Konular:  İkinci El Saat Alım Satım

Gündelik yaşamınızın temposuna göre ikinci el saat seçimi yapabilirsiniz. Ancak saat stili noktasında hangisini seçerseniz seçin mutlaka size hitap eden bir model olmasına

ve kullanım süresinin mutlaka iyi derecede olmasına özen göstermenizi öneririz. Eğer bu kurallar çerçevesinde saat seçimi yaparsanız ikinci el saat almanızın hiçbir sakıncası olmayacaktır.

Firmamızın Almış Olduğu Saat Markaları

 • Rolex
 • Hublot
 • Omega
 • Audemars Piguet
 • Patek Philippe
 • Bvlgari
 • Franck Muller
 • Ulysse Nardin
 • Breitling
 • Cartier
 • Tag Heuer
 • Panerai
 • Zenith

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Call Now Button